• Milí rodičia,

v dňoch 29.- 30.septembra 2022 (štvrtok, piatok) budú mať žiaci 2.stupňa riaditeľské voľno.

Učitelia 2.stupňa sa zúčastnia duchovných cvičení benediktínskom kláštore v Sampore.

1.stupeň a ŠKD funguje bez zmien.

Ďakujeme za pochopenie, že môžeme duchovne rásť.

Ostávame spojení v modlitbe +

• Kaleidoskop našich duchovných aktivít

• Naši tretiaci sa pripravujú na prijatie P. Ježiša v Eucharistii. Prvé hodiny náboženstva sú venované zamysleniu nad sviatosťou krstu, keďže táto prvá sviatosť je predpokladom pre prijatie ďalších sviatostí. Na hodine si vytvorili krstnú košieľku, ktorá im bude pripomínať veľkosť tohto daru.

Žiaci 2. B majú triednu patrónku sv. Teréziu z Lisieux. Títo žiaci sa priblížili jej životopis a keďže deň jej sviatku sa blíži, v triede majú jej „podobizeň“ so skutkovníkom, ktorý predstavuje ruže dobrých skutkov.

Najstarší žiaci 1. stupňa – žiaci 4.B navštívili Komunitné centrum v Námestove. Dôvodom ich návštevy bola podpora triednej klímy, budovanie kamarátskych vzťahov – jednoducho, prežiť hodinu inými aktivitami /prostredníctvom hry/, ako v triede. Toto podujatie nadväzuje na témy o jedinečnosti každého človeka, o tom, že nie sme sami, ale máme okolo seba kamarátov.

• Pozvánka do knižnice

•      Pozvánka do mestskej knižnice bola adresovaná pre našich piatakov. Priestory knižnice navštívili v utorok 20. septembra 2022. Bez školských tašiek, celkom pohodlne navštívili neobyčajné mestá – Rozprávkovany, Povesťovo a pod. So sebou si na poznávanie knižnice zobrali: zvedavosť, predstavivosť. Priestory knižnice priblížila pracovníčka knižnice a do ríše rozprávky nás voviedol cez svoje knihy p. Medard Slovík. Tiež sme si vypočuli rozhlasové spracovanie jeho knihy.

Veríme, že mestskú knižnicu naši žiaci budú navštevovať častejšie a aj takéto podujatie podporí ich čítanie a bude rozvíjať ich fantáziu, tvorivosť a lásku ku knihám.

• Plenárne ZRPŠ

• Vážení rodičia,

Pozývame Vás na plenárne ZRPŠ, ktoré sa uskutoční 21.9.2022 o 15:30 hod. vo vestibule školy. Na stretnutí sa dozviete o zmenách v školských dokumentoch, zaujímavé informácie z oblasti ochrany detí a nástrah dnešnej doby a o činnosti Rady rodičov.

Po skončení plenárneho ZRPŠ budú prebiehať triedne rodičovské stretnutia.

Prosím nájdite si čas!

S pozdravom vedenie školy

• Milí rodičia!

Oznamujeme Vám, že v pondelok 12.9.2022 bude ŠKD Fatima v prevádzke do 13:00 hod.

Prosíme vyzdvihnúť deti do uvedeného času.

Ďakujeme za pochopenie.

• Oznam – začiatok školského roka

•

Školský rok sa  začína 5. septembra sv. omšou o 8.00 hod. vo farskom kostole v Námestove.

Žiaci sa potom samostatne presunú do školy.

Je potrebné priniesť písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti v papierovej forme alebo zaslať v elektronickej podobe cez Edupage.

V prvý deň nefunguje ŠKD Fatima a školská jedáleň.

V utorok  6. septembra budú prebiehať triednické hodiny s triednymi učiteľmi.

Žiaci 1. ročníka sa učia do 10.00 hod., ostatní žiaci prvého stupňa do 11.20 hod. a žiaci 2. stupňa do 12.15 hod.

Od tohto dňa bude fungovať ŠKD Fatima aj školská jedáleň.