• Erasmus 2022 - 2027

• Získali sme akreditáciu

• Získali sme Akreditáciu Erasmus

V týchto dňoch prežívame na našej škole naozajstnú radosť. Našej Cirkevnej základnej škole sv. Gorazda v Námestove sa podaril dosiahnuť pekný úspech  - získali sme Akreditáciu Erasmus. A to vďaka  systematickej príprave a výborne spracovanému projektu.

Čo to pre nás znamená? Máme možnosť spolupracovať so školami na medzinárodnej úrovni a v období rokov 2022 - 2027 príležitosť poskytovať pre žiakov a zamestnancov školy absolvovanie mobilít do zahraničia. Získali sme na tieto aktivity stabilný prístup k financiám počas nasledujúcich siedmich rokov programu.

Tešíme sa, že budeme môcť spolu so žiakmi napredovať v komunikačných zručnostiach v cudzom jazyku, navštívime zaujímavé mestá a školy v zahraničí, spoznáme nové krajiny, kultúry a zvyky. Témou stretnutí budú i ekologické aktivity a možnosti zvyšovať svoje digitálne zručnosti. V neposlednom rade získame financie aj na zabezpečenie pobytov v zahraničí pre žiakov s nedostatkom príležitostí.

Už v minulosti sme na škole mali partnerstvo s Dánmi, cez Erasmus + s Francúzmi, Španielmi, Talianmi. Môžeme povedať, že každé vycestovanie do zahraničia, ale aj hosťovanie našich partnerských škôl, bolo vždy obohacujúce pre samotných účastníkov, rodiny i spoločenstvo v škole.

Prvou úlohou pre nás všetkých bude zoznámiť sa so životopisom sv. Erasma, ktorého chceme prosiť, aby nás  počas týchto aktivít sprevádzal. Veríme, že v ďalších číslach Námestovčana Vás potešíme aj peknými fotkami  partnerských škôl.

Docestovania!