Naša škola

 • ZRPŠ

  ZRPŠ

   

   

  Vážení rodičia!  Srdečne Vás pozývame na stretnutie ZRPŠ, ktoré sa uskutoční v stredu

  26. septembra 2018 o 15:30 hodine.

 • Burza stredných škôl

  Burza stredných škôl

  Oznam pre žiakov a rodičov žiakov 9. ročníka !!!

   

  Nevieš sa rozhodnúť, kde pokračovať v štúdiu na strednej škole?
  PORADÍME TI...

   

  Prezentácia SŠ z rôznych regiónov Slovenska, prípadne potenciálnych zamestnávateľov, sa uskutoční dňa 10. októbra 2018 na Hviezdoslavovom námestí v čase od 14.00 – do 17.00.

  Tešíme sa na Vás!

 • Folklórne vystúpenie ,,Čižíček, čižíček" 1.B

  Folklórne vystúpenie ,,Čižíček, čižíček" 1.B

  Pod vedením p.uč. Zanovitovej.

   

   

   

   

  Fotogaléria

 • História školy

  História školy

  "Najlepším spôsobom, ako ukázať Bohu a ľuďom svoju vďačnosť je prijímať všetko radostne."

  Sv. Matka Tereza

   

  Po roku 1989 aj v Námestove kresťansky založení rodičia začali rozmýšľať o vzniku cirkevnej základnej školy. Ich myšlienky začali nadobúdať prvé konkrétne podoby  v roku 1996. Veľkú zásluhu na vzniku CZŠ mal  už zosnulý vdp. Jozef Vrbovský, bývalý námestovský prodekan. Na jeho podnet je patrónom školy práve sv. Gorazd. Škola bola slávnostne otvorená 2.9.1999.

  Veľká vďaka tiež patrí bývalému p. dekanovi vdp. Blažejovi Dibdiakovi, ktorý bol pre školu veľkou oporou.

  Prvou riaditeľkou školy sa stala Mgr. Mária Laučeková, ktorá mala neľahkú úlohu pri budovaní školy. Po nej viedla školu Mgr. Magdaléna Škombárová, ktorá sa snažila, aby si škola našla miesto vo vedomí Námestovčanov. V ich línii pokračuje súčasná p. riaditeľka Ing. Mgr. Marta Kurtulíková.

  V školskom roku 2018/2019 si pripomíname 20. výročie vzniku školy.

  Ďakujeme Pánu Bohu za tento dar!

 • „Narodil sa nový školský rok...“

  „Narodil sa nový školský rok...“

       Možno sa čudujete, prečo taký titulok! Každý z nás má rád svoje narodeniny. Dostaneme darčeky, zablahoželajú nám, ľudia nám prajú niečo pekné....

       Keď teraz začíname nový školský rok, tak on sa tiež narodil a my slávime narodeniny. Tak, čo vám popriať? Asi by ste čakali slová, žeby sa čím skôr skončil... No aj to, ale najmä, aby z vás, žiaci, sa stali múdri, rozumní a slušní ľudia. Rodičia a pedagógovia vám v tom chcú pomáhať. A tu sa vynára tiež potreba byť vytrvalí. To sú niektoré myšlienky z príhovoru námestovského p. dekana Miloša Pekarčíka, ktoré zazneli počas sv. omše.

  Ďalej sa v spomienkach vrátil k svojmu otcovi, ktorý choval poštové holuby, vždy čakal a radoval sa, keď sa všetky vrátili domov aby mohol pokračovať v starostlivosti o ne. Tak aj vaši rodičia sa o vás zaujímajú, starajú sa o vás, aby z vás vyrástli dobrí ľudia. A tešia sa z vás.

  P. riaditeľka nám potom v priestoroch školy popriala všetko dobré, pripomenula Božiu pomocou a sprevádzanie a tento nový školský rok 2018/2019 je vlastne jubilejný, pretože škola si pripomenie 20. výročie vzniku. Preto tento školský rok bude sprevádzať myšlienka vďačnosti za Božie dobrodenia a Jeho sprevádzanie.

  Tak vykročme spolu s Božím požehnaním do dní, ktoré nás čakajú....

 • Organizácia školského roka 2018/2019

  Organizácia školského roka 2018/2019

  Prvý polrok sa začína 1. septembra 2018,  školské vyučovanie sa začína 3.septembra 2018 (pondelok). Školské vyučovanie v prvom polroku končí 31. januára 2019 (štvrtok).

  Druhý polrok sa začína 4. februára 2019 (pondelok) a končí sa 28. júna 2019 (piatok).

 • Výlet 4.A

  Výlet 4.A

  Žiaci 4.A sa zúčastnili na školskom výlete v skanzeme v Martine pri návrate zo školy v prírode. Overili sme si vedomosti z učiva vlastivedy a porovnali sme život v minulosti so súčasnosťou. Záverečnú rozlúčku so štvrtým ročníkom sme absolvovali v Kinderlande, kde sa deti dosýtosti vyskákali. 

  Fotogaléria

 • Na Orave dobre ...

  Na Orave dobre ...

  Oravská lesná železnica -Tanečník  a Funny park v Oravskej Lesnej

  boli miestom koncoročného výletu druhákov. Cesta vláčikom, krásna

  príroda  aj veselá zábava zanechali v nás nezabudnuteľné zážitky. 

  2.A a 2.B

  Fotogaléria

 • Koncoročný výlet v Tatrách 6.A, 6.B a 7.A

  Koncoročný výlet v Tatrách 6.A, 6.B a 7.A

  18. júna sme sa rozhodli uskutočniť koncoročný výlet. Zúčastnili sa ho 3 triedy: 6.A, 6.B a 7.A. Ráno o 6:45 sme sa všetci zišli pri autobuse, ešte menšie spočítanie a mohli sme vyraziť. Najprv  sme navštívili Tricklandiu v Starom Smokovci. Tam sme si urobili veľmi veľa fotiek, boli tam aj očné klamy a zrkadlové bludisko, ktoré sme nesmeli zabudnúť okúsiť na vlastnej koži. Potom sme sa polhodinovou cestou v autobuse dostali do Bachledovej doliny. Krátkou túrou sme sa nakoniec dostali ku Chodníku v korunách stromov. Bol to nezabudnuteľný zážitok, keďže sme kráčali približne 25 metrov nad zemou. Keď sme sa vracali domov, zastavili sme sa v Novom Targu. Ochutnali sme výbornú zmrzlinu. Domov sme dorazili okolo šiestej večer.

  Melánia Micháliková a Sára Trepáňová 7.A

  Fotogaléria

 • Koncoročný výlet 7.B, 8.A a 8.B

  Koncoročný výlet 7.B, 8.A a 8.B

  Dňa 19. júna sa žiaci 7.B, 8.A a 8.B triedy zúčastnili koncoročného výletu do Poľska. Prvou zastávkou boli Wadowice – rodné mestečko Svätého otca Jána Pavla II., kde si žiaci pozreli kostol a jeho rodný dom. Potom sme pokračovali do neďalekého zábavného parku v Inwalde, kde sa mali žiaci možnosť vyblázniť na kolotočoch, pozrieť si park svetových miniatúr, dinopark a navštíviť záhradu Jána Pavla II. Domov sme sa vrátili unavení ale spokojní, pretože žiaci toho dosť zažili a vyšlo im aj nádherné slnečné počasie. Tešíme sa na ďalšie výlety :) 

  Fotogaléria

 • Zber elektroodpadu

  Zber elektroodpadu

  Vážení rodičia,

  oznamujeme Vám, že dňa 25.6.2018 (pondelok) budeme zbierať ELEKTROODPAD.

  Doniesť ho môžete k nám na školský dvor alebo priamo na skládku elektroodpadu EKORAJ, Miestneho priemyslu 568 v Námestove - len tam treba nahlásiť, že je to pre CZŠ sv. Gorazda.

  ĎAKUJEME :)

   

 • Futbalový turnaj O pohár Cirkevnej spojenej školy v Dolnom Kubíne

  Futbalový turnaj O pohár Cirkevnej spojenej školy v Dolnom Kubíne

  24. mája 2018 sme navštívili našich kamarátov z Cirkevnej spojenej školy v Dolnom Kubíne, kde sme  si spolu so ZŠ s MŠ R. Dilonga Trstená a ZŠ Pucov zmerali sily na treťom ročníku futbalového turnaja pre žiakov 1. a 2. ročníka ZŠ pod názvom O POHÁR CSŠ. Po zaujímavých zápasoch naši najmenší reprezentanti vybojovali konečné 2. miesto.

  Našu školu reprezentovali:

  Prváci: E. Špuler, M. Portala, J. Kurák, L. Tohol, A. Kubolek, T. Štipta, A. Bolibruch

  Druháci: A. Mikula, M. Naništa, F. Škombár, M. Kutlák

  Výsledky: D. Kubín – Pucov 5:0, Námestovo – Trstená 1:1, Pucov – Námestovo 0:5, D. Kubín – Trstená 0:12, Pucov – Trstená 0:19, D. Kubín – Námestovo 2:2

  Konečné poradie:

  1. ZŠ s MŠ R. Dilonga Trstená
  2. CZŠ sv. Gorazda Námestovo
  3. CSŠ Dolný Kubín
  4. ZŠ Pucov

  25. mája 2018 patril na futbalovom turnaji O POHÁR CSŠ tretiakom a štvrtákom, kde si naši žiaci zmerali sily z domácim tímom CSŠ Dolný Kubín, ZŠ s MŠ R. Dilonga Trstená a ZŠ s MŠ sv. Matúša Švošov. Naši žiaci v ňom vyhrali druhé miesto.

  Našu školu reprezentovali:

  Tretiaci: M. Mikula, D. Drunek, T. Turčina

  Štvrtáci: J. Poláček, A. Nemeš, V. Škombár, A. Uhliarik, M. Kutlák, E. Špuler, M. Michálik

  Výsledky: D. Kubín – Trstená 8:0, Námestovo – Švošov 5:1, Námestovo – Trstená 6:0, D. Kubín – Švošov 7:1, Trstená – Švošov 1:0, D. Kubín – Námestovo 2:2.

  Poradie:

  1. CSŠ Dolný Kubín
  2. CZŠ sv. Gorazda Námestovo
  3. ZŠ s MŠ R. Dilonga Trstená
  4. ZŠ s MŠ sv. Matúša Švošov

  Fotogaléria 1. - 2. ročník

  Fotogaléria 3. - 4. ročník                                                                                             

 • Deň detí

  Deň detí

  Napriek tomu, že Medzinárodný deň detí možno máme zapísaný ako socialistický výmysel, jeho história je oveľa staršia. Myšlienka upozorniť viac na detstvo a na problémy, ktoré sa ho týkajú aj takýmto spôsobom, vznikla už v roku 1925 na Medzinárodnej konferencii pre blaho detí v Ženeve.  A až v 21 krajinách sveta sa Medzinárodný deň detí oslavuje práve 1. júna.“ – toľko citát.

  Na cirkevnej škole sme prežili krásny deň plný slnka, hier, zábavy a radosti. Jednotlivé stanovištia si pripravili žiaci 8. a 9. ročníka. Všetkých súťažiacich prekvapili perfektnou prípravou a nápaditosťou. Každý žiak dostal sladkú odmenu a tri triedy za každý stupeň získali ceny.

  Ďakujeme!

  Fotogaléria

 • Športový deň

  Športový deň

  V nedeľu 20.5.2018 sa uskutočnil v areáli našej školy tretí ročník akcie Športový deň. Začali sme sv. omšou, nasledoval beh okolo školy, sprievodné súťaže a hry pre deti. V jedenástich kategóriach behu okolo školy súťažili žiaci našej školy, škôlkári, rodičia a učitelia. Starší žiaci pretekali v zmiešanej štafete, kde zvíťazili žiaci z 8.A triedy. Nasledoval guľáš a male občerstvenie. 

  Poďakovanie za organizáciu športového dňa patrí rodičom, učiteľom a vedeniu školy. Ďakujeme aj sponzorom vecných cien do súťaže spoločnosti Stavebniny Grígeľ, X-Sport Vasek, Visteon a Yanfeng.

  Fotogaléria

 • Riaditeľské voľno

  Riaditeľské voľno

  Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že dňa 8.6.2018 (piatok) bude na našej riaditeľské voľno z dôvodu duchovnej obnovy pre učiteľov a zamestnancov školy.

  Žiakom 1. - 4. ročníka ponúkame pobyt v školskom klube v čase od 7:30 - 15:00 hod. Prosíme nahlásiť záujem o školský klub triednym učiteľom. Prosíme uviesť aj čas odchodu domov.

  Za pochopenie ďakujeme :)

  M. Kurtulíková, riaditeľka CZŠ sv. Gorazda

 • Španielsko - Zápisky z denníčka...

  Španielsko - Zápisky z denníčka...

   

   

  Murcia – Puerto Lumbreras

  15 – 21 Apríl 2018

   

  Šesť žiačok deviateho ročníka na CZŠ v Námestove sme spolu s dvomi učiteľmi – p. uč. Bernardom a p. uč. Holmíkovou zažili nezabudnuteľný týždeň plný zážitkov, ľudí a výborného jedla.

  Nedeľa 15. 4. 2018

  Na letisko sme sa dopravili dvoma autami. V Krakowe nám lietadlo odlietalo niečo po dvanástej. Všetky sme sa veľmi tešili, lebo väčšina letala po prvý krát.

  V Španielsku sme sa ocitli na horúcom letisku a dosť dlho sme hľadali vopred pripravený odvoz. Kým p. učiteľ hľadal autobus, my sme šli na kávu. Do Puerto Lumbreras sme dorazili po troch dlhých hodinách strávených v autobuse. Prišli sme k hotelu, kde nás už čakali naše úžasné rodiny.

  Pondelok 16. 4. 2018

  Ráno sme sa každá prebudili vo svojich rodinách, naraňajkovali sa a išli do školy. Školu sme všetky obdivovali, lebo bolo oveľa väčšia ako tá naša. Zúčastnili sme sa prvej vyučovacej hodiny a potom sme mali prehliadku školy. Nasledovala prehliadka Puerto Lumbreras a potom sme šli späť do našich hosťovských rodín.

  Utorok 17. 4. 2018

  Hneď ráno sme si museli zbaliť plavky, lebo sa išlo na PLÁŽ. Po prvej hodine sme už bežali do autobusu a smerovali do Aguilas. Tam sme si dali obed, ktorý nám rodiny zabalili. Po obede sme sa niektorí odvážni vrhli do mora. Bolo fakt studené, ale neodolali sme si trochu zaplávať. Neskôr nás nalodili do lodí a stali sme sa námorníčkami. Prepravili sme sa na susednú pláž, pri ktorej sme priamo na mori nastupovali z lode do kajaku. Na kajaku sme sa museli dostať naspäť k učiteľom. Tri naše dievčatá museli za trest tancovať na lodiJ. Unavené z celého dňa sme sa šupli do sprchy a z nej rovno do postele.

  Streda 18. 4. 2018

  Po hodine strávenej v škole sme nastúpili do autobusu a šli sme navštíviť múzeum. Po prehliadke múzea sme si prezreli katedrálu a šli opäť do rodín.

  Štvrtok 19. 4. 2018

  Ráno sme sa v škole učili po francúzsky. Telocvikári nám pripravili športové aktivity. Unavené sme si dali prestávku a najedli sme sa. Nasledovala hudobná skúška piesní na náš spoločný koncert. Poobedie sme strávili s rodinami. Večer sme boli pozvaní na školský muzikál Mamma Mia!

  Piatok 20. 4. 2018

  Hneď ráno sme autobusom šli do mesta Lorca, kde sme navštívili hrad. Po obede v rodinách sme mali generálnu skúšku a po nej koncert, na ktorom sme reprezentovali Slovensko štyrmi ľudovými piesňami. Po koncerte sme odišli na rozlúčkovú večeru, pri ktorej sme sa už navždy so všetkými rozlúčili.

  Sobota 21. 4. 2018

  V sobotu v noci o druhej sme sa rozlúčili s našimi rodinami a autobusom sme vyrazili na letisko do Alicante, odtiaľ do Madridu a nakoniec sme pristáli vo Viedni. Autami sme sa dopravili domov, kde sme došli okolo pol piatej večer.    

                                                              

                                                           Karin, Klaudia, Lívia, Andrea, Slávka a Sára

  Fotogaléria

 • Program pre rodičov

  Program pre rodičov

  Vážení rodičia, srdečne Vás pozývame 30. 5. 2018 o 15:00 do našej CZŠ na kultúrny program, ktorý si pripravili pre Vás z lásky Vaše deti.

   

 • Zber papiera

  Zber papiera

  Oznamujeme rodičom, že dňa 29.5.2018 budeme zbierať papier. Prosíme, aby ste ho deťom pripravili a doviezli. Ďakujeme :)

 • Wroclaw – mesto sto mostov, zelene a kultúry

  Wroclaw – mesto sto mostov, zelene a kultúry

  Wrocław, nem. Breslau, slov. Vratislav) je mesto v juhozápadnom Poľsku na rieke Odra

  Má početné architektonické pamiatky, univerzity atď. Práve toto mesto aj s jeho zaujímavosťami sme navštívili v dňoch 10.  - 12. mája 2018. Po ubytovaní sme absolvovali okružnú jazdu historickou električkou spolu so sprievodcom.

           V piatok sme vystúpili na vežu katedrály a z výšky sme si pozreli mesto. Nasledovala prehliadka hlavného námestia, obchodíkov, prezentácia výroby cukríkov a lízatiek „Slodkie CZARY MARY“.

  Wroclaw, nazývaná tiež poľské Benátky, ukrýva druhú najstaršiu botanickú záhradu v Poľsku, ktorá sa nachádza v blízkosti ostrova Tumský, len niekoľko metrov od architektonicky významnej katedrály Jána Krstiteľa, tam tiež viedli naše kroky.

  Vo večerných hodinách sme sa zúčastnili na sv. omši a neskôr sme navštívili najvyššiu budovu v meste Sky Tower.

           Asi najväčším lákadlom je vyhliadková terasa na 49. poschodí, na ktoré sme sa vyviezli výťahom.  Z vtáčej perspektívy vidieť veľkú časť mesta a aj jeho okolia. Niektorí kolegovia si urobili  fotky, ktoré „simulovali“ nebezpečné situácie. Táto atrakcia síce našu kondíciu nepreverila, ale dala zabrať „hlave a tlaku.“

           Neskôr sme si prezreli krásne „divadlo“ s vodou, farbou a hudbou v jednom – multimediálnu fontánu. Bol to úžasná „pastva“ pre oči i uši.

           Ďalší deň sme začali sv. omšou v blízkom kostolíku, mestskou lanovkou sme sa previezli a navštívili sme Hydropolis – centrum vedy o vodu, kde bola veľmi zaujímavou formou prezentovaná potreby vody, jej využitie...Je to jediné zariadenie svojho druhu – výstava sa nachádza v historickej podzemnej vodnej nádrži z 19. storočia.

  Možno najviac zaujala replika ponorky. Ďalej nemej zaujímavá bola plavba loďou po Odre a návšteva ZOO, ktorá je najstaršia a počtom chovaných druhov zvierat najväčšia v Poľsku. Je vyhľadávaná aj kvôli expozícii – Afrikárium.

           Nie je možné opísať a zachytiť slovami to, čo sme prežili, program bol bohatý... Všetko ostáva v našich srdciach,  v pamäti a na fotografiách. Ďakujeme hlavne p. učiteľovi Filipovi a sprievodkyni „Kaši“ organizáciu výletu a všetkým  za krásne dni.

           Tešíme sa nabudúce...!

  Fotogaléria

 • Škola v prírode - Tramptária, Krahule - 23. – 27.4. 2018

  Škola v prírode - Tramptária, Krahule - 23. – 27.4. 2018

  V čase od 23. do 27. apríla 2018 sa štvrtáci našej školy zúčastnili školy  v prírode Tramptária. Ubytovaní boli v dedinke Krahule, v krásnom prostredí Kremnických vrchov. Program mali bohatý, najviac času strávili vonku pri rôznych aktivitách v skupinkách. Mohli si vybrať jazdu na koni, streľbu z kuše, tvorbu šperkov, jazdu na autíčkach, loptové hry. Spolu absolvovali výstup na rozhľadňu, cestu rozprávkovým lesom, túru na stred Európy spolu s návštevou kostolíka spojenú s prednáškou brata Igora. Každý deň končil pestrým programom v kultúrnom dome, kde kráľ a kráľovná Tramptárie vyhodnotili nazbierané tramptáre v súťažiach družstiev. Učitelia aj deti odchádzali zo školy spokojní, plní nových zážitkov aj poznatkov.

  Žiaci pred pobytom boli poučení o bezpečnosti a ochrane zdravia, čo aj dodržali, zo zdravotného hľadiska žiadne vážne problémy nemali. Potvrdenia od lekára a informované súhlasy od rodičov sme odovzdali organizátorom.

                                                                                                   Mgr. Anna Šutová

                                                                                     Mgr.Marcela Madleňáková

  Fotogaléria

strana:

Novinky

Kontakt

 • CZŠ sv.Gorazda
  Komenského 1096
  029 01 Námestovo
 • riaditeľka:
  0903 / 813 552

  zástupkyňa:
  0911 / 813 552

  ekonómka:
  043 / 5581 808

  školská jedáleň:
  043 / 4510 043

Fotogaléria