• Pekné druhé miesto v malom futbale ml. žiakov

• Školský pohár SFZ chlapcov

Dňa 18.04.2024 sa na ihrisku pri CVČ Maják Námestovo uskutočnilo okresné kolo v malom futbale mladších žiakov. Naši mladí futbalisti v konkurencii piatich najlepších základných škôl v okrese obsadili pekné druhé miesto. Našu školu reprezentovali: Bolibruch Dávid, Drunek Filip, Grigeľ Marián, Chorvát Marek, Kapičák Jakub, Masničák Jozef, Mikuška Jakub, Rajský Sebastian, Škombár Imrich, Bugan Matiaš Srdečne gratulujeme !!!

Účastníci: CZŠ sv. Gorazd Námestovo,

9. ZŠ s MŠ Oravská Polhora - CZŠ sv. Gorazd Námestovo 0:3

10. ZŠ s MŠ Novoť - ZŠ s MŠ Mútne 7:3

• Hľadaj a poznaj chránené stromy na Orave

• Nastal čas vyhodnotenia aktivity Zelenej školy – Hľadaj a poznaj chránené stromy na Orave. Veľmi pekne ďakujeme rodičom, žiakom a učiteľom, ktorí sa do tejto poznávacej výzvy zapojili. Sme vďační rodine Rentkovej, ktorá prešla všetky chránené stromy na Orave a urobila prehľadnú tabuľku o aktuálnom stave stromov. Ako druhá skončila rodina Vošková, ktorej sa podarilo spoznať 12 chránených stromov a na tretom mieste sa umiestnila rodina Stieranková, ktorá objavila 7 chránených stromov. Srdečne gratulujeme a veríme, že ste si užili pekný čas strávený s rodinou v prírode. Ďakujeme firme www.cukrarenskedekoracie.sk za darované darčekové poukazy v hodnote 30 €. Víťazi sa tešia aj z knihy Lesníček, ktorá im bude pripomínať túto krásnu aktivitu.

• Hracie popoludnie v škole

• Hm? Prišieli by ste v nedeľu do školy? Niektorí áno. Prišli si zahrať spolu spoločenské hry so spolužiakmi, učiteľmi i rodičmi. Spolu sme prežili krásne hravé popoludnie, zažili sme rodinnú atmosféru a radosť zo spoločenstva. Svečia o tom aj tieto pekné momentky.

• Pán je môj Pastier

• Počas týždňa modlitieb za duchovné povolania sme pri našich prvoprijímajúcich prežili aktivitu zameranú na dobrého Pastiera. Každý žiak si vytvoril ovečku so svojím menom, ktorú sme umiestnili do „košiara“ s ostatnými ovečkami a Pastierom.

Spomenutá aktivita má všetkým pripomínať, že sme Bohom milovaní, Pán sa o nás stará, keď sa stratíme, hľadá nás…

Tiež sme v modlitbe mysleli na našich kňazov.

• Naša návšteva Spišskej Kapituly

• Dňa 20. 03. 2024 žiaci 7. a 8. ročníka putovali do Levoče, pútnického miesta našej diecézy. Mariánska svätyňa nás privítala v slnečnom jase. Sv. omšu slúžil náš pán kaplán Andrej Branický, ktorý nám trošku povedal o tejto svätyni. Miništranti, lektori, speváci, všetci ako jedná rodina, sme prežili sv. omšu.

Nasledovala cesta na Spišskú Kapitulu. Po ceste sme obdivovali krásny Spišský hrad. V seminári nás privítal náš bohoslovec Marián Murín, bývalý žiak našej školy, ktorý je už piatak. Zaviedol nás do kaplnky sv. Jána Nepomuckého, kde sme sa pomodlili a tiež nám porozprával o seminári. Veľmi sme sa potešili stretnutiu s ďalším naším bývalým žiakom Marekom Kurtulíkom. V seminári sme mali pripravený obed, takto posilnení sme navštívili Katedrálu sv. Martina. Pán kaplán nám porozprával o histórii tohto miesta. Veľmi sme sa potešil osobnému stretnutiu s naším otcom biskupom Františkom Trstenským. Bolo to milé zvítanie, tešil sa, že prišli Oravci. Prihovoril sa nám milým slovom, priblížil nám svoj erb a spoločná fotografia zavŕšila naše stretnutie.

A na záver nemohla chýbať návšteva obchodného centra. Počasie bolo nádherné. Myslím, že to bol krásny požehnaný výlet.

• Kvetinová výzva

• Milí žiaci a rodičia,

v mesiaci apríl máme v škole spoločnú tému rešpektu k prírode. Na ranných kruhoch debatujeme o environmentálnych témach. Chceli by sme priniesť zeleň do našich tried vo forme izbových rastlín. Vyzývame našich žiakov, aby v priebehu mesiaca priniesli kvetiny v kvetináčoch do svojich tried. V škole sa budú o ne starať a na konci školského roka si ich môžu zobrať naspäť domov.

Ďakujeme za spoluprácu.