Milí rodičia a tretiaci! V prílohe sa nachádzajú otázky na 1. sv. prijímanie, ktoré budú predmetom vedomostnej prípravy a skúšania.
Prírodovedná exkurzia - Jánošíkove diery
V nádherný slnečný deň 12.9. 2019 sa žiaci šiesteho a siedmeho ročníka zúčastnili prírodovednej exkurzie. Cieľom ich cesty bola najkrajšia a najobľúbenejšia časť Krivánskej Malej Fatry – Jánošíkove diery v katastri obce Terchová.
Jánošíkove diery sú súčasťou Národného parku Malá Fatra. Veľká časť prechádza prírodnými rezerváciami Tiesňavy a Rozsutec. Lokalita je budovaná prevažne vápenatými horninami, ktoré sú dobre rozpustné vo vode. Vďaka tomu tu boli eróznou činnosťou Dierového potoka vytvorené veľmi zaujímavé geomorfologické útvary.
Žiaci zvládli mierne prevýšenie, prechody po oceľových i drevených rebríkoch, či kovových plošinách.
Očarujúcu prírodu Malej Fatry tvorí množstvo krásnych vodopádov, nádherných vysokých skál a lesných cestičiek.
Zaujímavým javom v kaňonoch Jánošíkových dier je inverzia. Udržiava sa tu studený vzduch, vďaka ktorému sa dajú popri potoku a na vlhkých skalných stenách pozorovať horské druhy rastlín.
Všetkým sa exkurzia veľmi páčila a podľa slov viacerých tu opäť radi zavítajú.
Prírodovedná exkurzia do Roháčov
Dňa 12.9.2019 sme sa zúčastnili prírodovednej exkurzie, na jednej z najkrajších túr vo Východnej časti Západných Tatier – v Roháčoch. Žiaci si prešli od Ťatliakovej chaty cez všetky plesá až ku poslednému vo výške 1719 m n.m. s rozlohou 1.45 ha. , ktoré sa nachádza pod úpätím Troch kôp. Primeraným tempom sme si pozreli náučné tabule, ktoré viedli popri zelenej turistickej značke s celkovým prevýšením 682 m. Počasie nám prialo a mobily nestíhali zaznamenávať krásu tohto miesta. Keďže nás bolo hneď niekoľko tried, vzbudzovali sme záujem okoloidúcich turistov. Zážitok z krásnej prírody a príjemnej atmosféry exkurzie ostáva v nás a už teraz sa tešíme na ďalšiu akciu, ktorú budeme mať možnosť spolu prežiť.
Účelové cvičenia 2.stupeň
Dňa 5. septembra 2019 sa uskutočnilo na našej škole účelové cvičenie v prírode pre žiakov 2. stupňa. Jeho cieľom je výchova a vzdelávanie žiakov zamerané na rozvoj vedomostí, zručnosti a návykov na ochranu život a zdravia. Žiaci si mohli zdokonaliť a preveriť vedomosti a praktické návyky získané pri výučbe učiva ochrana človeka a prírody v oblasti riešenia mimoriadnych udalostí - civilná ochrana, zdravotná príprava, pohyb a pobyt v prírode a jej ochrana. Všetkým ďakujeme za zaujímavé stanovištia a krásny deň.
Didaktické hry v prírode žiakov 1. stupňa
Každoročne sa na našej škole konajú didaktické hry v prírode pre žiakov 1. stupňa. Inak tomu nebolo ani tento školský rok.
Za pekného slnečného počasia sa žiaci 1. stupňa spolu so svojimi p. učiteľkami vo štvrtok 5.9. 2019 vybrali na nábrežie Oravskej priehrady, kde boli žiakom podané názorné ukážky hasičského a záchranného zboru a ukážky mestskej policajnej činnosti. Žiaci sa na malú chvíľu stali aj veľkými ochranármi prírody, pretože po skupinách prispeli k skrášleniu a čisteniu okolia Oravskej priehrady. Neuveríte, ale nazbieralo sa tam veľké množstvo rôznorodého odpadu.
V závere sa žiaci mohli aj športovo zabaviť a urobiť niečo dobré pre svoje zdravie.
Cestou tam aj späť všetci účastníci rešpektovali pravidlá cestnej premávky, dbali na bezpečnosť prechádzania cez cestu, kde využili vedomosť z dopravnej výchovy.
Didaktické hry v prírode splnili svoj cieľ, pretože boli pre žiakov trochu náučné, športové i zábavné :).
Vitajte v našej školskej rodine!
2. septembra sme sa po dvojmesačnom oddychu vrátili na cestu vzdelávania. Začali sme tradične slávením svätej omše v kostole sv. Šimona a Júdu. Po jej skončení pani riaditeľka privítala všetkých žiakov, špeciálne prvákov a nových žiakov prostredníctvom školského rozhlasu a nasledovalo privítanie žiakov triednymi učiteľmi. Potom sme sa všetci zamestnanci spolu s duchovnými otcami stretli na spoločnom obede.
Všetkým prajeme veľa úspechov a radosti z každého dňa stráveného v našej škole!
Novokňaz Ivan Slepčan
"Kresťania nehľadajú v kňazovi iba človeka, ktorý ich prijme, ktorý ich rád vypočuje. Oni v ňom hľadajú predovšetkým človeka, ktorý im pomôže hľadieť na Boha.“ /Ján Pavol II./
V nedeľu 23.júna 2019 sme v našej farnosti slávili primičnú slávnosť. Bola to slávnosť celej farnosti. Novokňazom bol Ivan Slepčan. Je to absolvent Cirkevnej základnej školy sv. Gorazda v Námestove. A práve na pôde spomenutej školy sme ho s radosťou a vďačnosťou privítali v stredu 26. júna 2019 pri spoločnom slávení sv. omše.
Tešíme sa, že spomedzi našich žiakov je to v poradí už druhý mladý muž, ktorý veľkodušne odpovedal na "Pánovo volanie" do jeho vinice.
Je to Kristov kňaz, z ktorého žiari pokoj a radosť, rád vypočuje ľudí a tiež je človekom, ktorý pomáha hľadieť na Boha.
Do ďalších dní kňazského života mu vyprosujeme Božie požehnanie, ochranu našej Nebeskej Matky, ktorej sa zasvätil, vernosť a vytrvalosť v povolaní až do konca.
Aj naďalej ho sprevádzajme našimi modlitbami! Drahý novokňaz Ivan, zostávaš v našich srdciach a aj modlitbách!
Gorazdovo výtvarné Námestovo
Medzi každoročné podujatia, konajúce sa v júni, patrí aj Gorazdovo výtvarné Námestovo. Cirkevná základná škola sv. Gorazda patrí medzi spoluorganizátorov súťaže, keďže škola nesie meno sv. Gorazda.
Vo štvrtok - 13.6. 2019 sa konal už XXIV. ročník tejto celoslovenskej výtvarnej súťaže detí a mládeže zameranej na národnú históriu. Gorazdovo výtvarné Námestovo je zároveň jedným z podujatí každoročných osláv, ktoré sa konajú v rámci Svätogorazdovských dní po celom Slovensku.
Žiaci 1. stupňa v dopoludňajších hodinách kreslili na Hviezdoslavovom námestí, potom nasledovala vernisáž a odovzdanie ocenení.
Žiak našej školy Matej Turác z 8.A triedy, za svoju výtvarnú prácu „Bača“ získal veľmi krásne ocenenie – 1. miesto v 3. kategórii.
O 12.00 hodine sa v Rím.-kat. kostole sv. Šimona a Júdu konala sv. omša.
Tešíme sa z talentov našich žiakov, ako aj z pekného ocenenia a tiež sa aj naďalej chceme nechať viesť tým Nebeským Maliarom, aby On sám vtláčal do našich sŕdc svoj obraz, ktorého odrazom budú dobré skutky, konané na Jeho oslavu a dobro druhých ľudí!
Dilongova Trstená 2019
Táto celoštátna súťaž v umeleckom prednese slovenskej a svetovej spirituálnej poézie a prózy sa uskutočnila 7. júna 2019 v Trstenej. V kultúrnom programe v Kine Mier v Trstenej vystúpilo so svojím predstavením: Ó sláva hviezd Ó sláva, divadlo Colorato, ktoré týmto otvorilo už XXVIII. ročník Dilongovej Trstenej.
Našu cirkevnú školu reprezentovala Liliana Vlčáková, žiačka piateho ročníka. Recitovala úryvok z prózy od Magdalény Rusiňákovej: Anka Kolesárová, ktorá bola nedávno vyhlásená za blahoslavenú.
Vypočuli sme si mnoho krásnych textov, ktoré napĺňali naše duše, radosťou a duchovnou krásou a boli pre nás odkazom a povzbudením ku konaniu dobra!
Naša žiačka Liliana Vlčáková získala v tejto súťaži krásne 1. miesto, tešíme sa a srdečne blahoželáme!
Ďakujeme, že okrem slnečných lúčov nás svojím leskom a interpretáciou umeleckých textov „pohládzali „ aj recitátori Dilongovej Trstenej.
So slzou v oku, no s radosťou v srdci
Svet je kniha a tí, ktorí necestujú, čítajú iba jednu stranu.” – Sv. Augustínä
To, čo zažijete, vám naveky ostáva v srdci. Presvedčili sa o tom i študenti Cirkevnej základnej školy svätého Gorazda v Námestove, ktorým sa počas dvoch rokov trvajúceho projektu Erasmus+ s názvom Music shapes Europe (Hudba tvaruje Európu) podarilo navštíviť Španielsko, Dánsko a v neposlednom rade i Sicíilu - ostrov ležiaci na južnom cípe Talianska, ktorý v sebe skrýva množstvo nádherných miest a pamiatok.
Po náročnom, niekoľko hodín trvajúcom lete, nás na letisku v Catanii privítala majestátne pýšiaca sa sopka Etna. To, že Sicília je krajina, kde autobusy nechodia načas a ľudia sa tu netrápia časom, sme zistili už cestou do Ragusy – mestečka, kde sme boli počas celého týždňa ubytovaní spolu s ďalšími žiakmi a učiteľmi z partnerských krajín projektu – Francúzska, Dánska a Španielska. Sedem žiakov z našej školy si tak mohlo vyskúšať nesmiernu pohostinnosť sicílskych obyvateľov priamo v ich rodinách.
Počas prvého dňa našej návštevy Ragusy sme sa od jej primátora dozvedeli, že mestečko je zapísané do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO i to, že symbolom Sicílie je ženská hlava s troma ohnutými nohami, ktoré vychádzajú z hlavy. Symbol pochádza z historických faktov o forme ostrova, ktorý má tvar trojuholníka. Žiaci si mohli vyskúšať, ako sa sedí na miestach mestských poslancov, či dokonca položiť primátorovi otázky, na ktoré im rád zodpovedal.
Nemenej zaujímavé bolo privítanie v škole, kde si miestne deti oblečené v typických sicílskych šatách s tamburínami v rukách, pripravili nádherné hudobné predstavenie sprevádzané spevom i tancom.
Hoci počasie nebolo v období nášho pobytu na Sicílii práve najteplejšie, predsa len nás hriala dobrosrdečnosť a ochota tamojších obyvateľov. Mnohé z detí sa po prvýkrát dostali k moru a tie odvážnejšie sa v ňom dokonca i okúpali.
Ochutnávka národných jedál predstavovala gastronomický zážitok. Začať deň s raňajkami pri mori s typickou sicílskou Granita con la Briosche podobnou ľadovej drti s príchuťou podľa vlastného výberu by ocenil každý. Nám učiteľom sa podarilo okúsiť i „dary mora“ – chobotnice, sépie, či krevety, ktoré sa pripravujú na rôzne spôsoby, typický riccota cheese, ktorý sa nachádzal pomaly vo všetkom, či sladké cannoli - pečivo plnené sladkým syrom.
Na našej ceste po Sicílii sme nemohli obísť ani čarokrásne prístavné mestečko Syrakúzy, ktoré je taktiež zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva Unesco, a to i vďaka množstvu antických pamiatok, ktoré tu môžete nájsť. Jednou takou je i archeologický park s nádhernými záhradami a gréckym divadlom. Našu cestu po Syrakúze sme zakončili na námestí pred majestátnou katedrálou Santa Maria delle Colonne.
Celý náš pobyt na Sicílii sa však niesol v duchu záverečného koncertu, ktorý bol vyvrcholením nášho dvojročného úsilia. Samotnému koncertu predchádzal dennodenný nácvik všetkých piesní. Odznelo na ňom celkovo 20 našich i zahraničných piesní. Koncert otvoril riaditeľ školy S. Quasimoda v Raguse spoločne s hlavnou koordinátorkou projektu Helene Mastin z Francúzska. V jeho úvodnej časti sa každá krajina predstavila svojou vlastnou sólovou piesňou. Nasledovala prezentácia desiatich piesní, ktoré spoločne zaspievali všetky deti. Nejednu partnerskú krajinu prekvapil taliansky detský orchester, ktorý sa predstavil v záverečnej časti. Čarovné tóny huslí, gitár, klávesov či fláut nadchli nejedného hosťa. Celé vystúpenie bolo natočené na kameru a výsledkom bude DVD, ktoré sa rozpošle všetkým zúčastneným krajinám.
Školu v Raguse na Sicílii sme opúšťali so slzou v oku, no s radosťou v srdci, a to hlavne vďaka ľuďom, ktorých sme tu stretli. Dokážu totiž život nielen žiť, ale si ho aj užívať.
ZB
Ďakovná púť do Bobrova
V školskom roku 2018/2019 slávi naša cirkevná základná škola 20. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti navštívili žiaci 1. stupňa pútnické miesto na Orave – Bobrovskú kalváriu.
Na svätej omši sme s pánom dekanom Milošom Pekarčíkom ďakovali a chválili Boha za jeho dobrodenia a tiež za všetkých žiakov, učiteľov, rodičov našej školy. Spoločne sme sa pomodlili aj krížovú cestu.
Aj napriek upršanému počasiu všetko pekne prebiehalo a odniesli sme si domov pekný duchovný zážitok.
Športový deň na CZŠ sv. Gorazda v Námestove
Medzi zaujímavé aktivity Rady rodičov pri CZŠ sv. Gorazda patrí organizovanie športového podujatia – Beh okolo školy 2019, ktoré sa konalo 26. mája.
Súťažilo sa v rôznych disciplínach a kategóriách – zapojili sa tí najmenší – škôlkari. Ďalej súťažili žiaci 1. a aj 2. stupňa našej školy. Nemenej príťažlivou disciplínou bola štafeta, beh dospelých /zapojili sa aj učitelia/. Zašportovali si aj mamky s najmenšími ratolesťami v detských kočíkoch.
Víťazi, ale aj všetci ktorí sa zúčastnili získali odmeny alebo ceny.Po daždivých dňoch sa ukázala krásna slnečná nedeľa, ktorá celej akcii veľmi priala. Ďakujeme všetkým organizátorom podujatia a tiež aj zúčastneným. Bol to užitočne a požehnane prežitý nedeľný čas.
Ďakovná púť pri príležitosti 20. výročia vzniku školy - hora Butkov
Tento školský rok 2018/2019 si CZŠ sv. Gorazda pripomenula 20. výročie svojho vzniku. Preto sa tento rok nesie v atmosfére vďačnosti a ďakovania za všetky uplynulé roky a dobrodenia, ktoré sme získali z Božej ruky.
Zhmotnením tejto myšlienky bola aj ďakovná púť na horu Butkov, ktorá je najmladšie pútnické miesto na Slovensku. Nad horou sa vypína impozantný 12 m vysoký , kríž postavený na podnet pátra Eliasa Vellu. V kríži je vložená relikvia dreva Svätého kríža a kamienok z otvoru v skale na Golgote. Pútnici sa môžu zastaviť pri pamätníku svätého Jána Pavla II. Dôverou v Božie milosrdenstvo sa môžu pútnici povzbudiť aj pri pamätníku sv. sestry Faustíny, ktorý zdobí obraz s nápisom: Milosrdenstvo- nádej pre svet.
Duchovnou studnicou pútnického miesta je kaplnka Božieho milosrdenstva. Jej základný kameň pochádza z hrobu sv. sestry Faustíny. Interiér kaplnky zdobí reliéf milosrdného Ježiša a Matky Božej rozväzujúcej uzly. V kaplnke sa taktiež nachádzajú relikvie siedmich, hlavne mladých svätých, medzi ktorých patrí: sv. Mária Goretti, sv. Dominik Savio, sv Miriam od Ukrižovaného, sv. Gemma Galgani, sv. Gabriela, bl. Imelda Lambertini, sv. Katarína Sienská a relikvia z nazaretského domčeka Svätej rodiny. Toľko z histórie tohto zaujímavého a výnimočného miesta.
Práve sv. Mária Goretti je patrónkou našich deviatakov a sv. Dominik Savio – patrón našich tretiakov, ktorí prvýkrát pristúpili k sv. prijímaniu a sv. spovedi.
Putovanie učiteľov a žiakov 2. stupňa sa začalo 21. mája 2019. Na horu sme putovali modliac sa jednotlivé zastavenia krížovej cesty s myšlienkami sestry Faustíny. Prezreli sme si areál a slávili sme sv. omšu, ktorou sme ďakovali za Božie dobrodenia a tiež prosili o Božiu pomoc a sprevádzanie do ďalších dní, ktoré nás čakajú.
Ďakujeme!
Staviame my máje, čo nám dajú za ne.....
Veľmi peknou myšlienkou, ktorá vyšla od našich žiakov 9. ročníka bolo stavanie mája. Bývalo zvykom stavať máje všetkým dievkam súcim na vydaj. Niekde znamenal vyzdobený máj to, že mládenec má o konkrétne dievča vážny záujem. V tom prípade zasadil máj len pod jej oblok.
Chlapci chodili stavať máje v skupinách, aby si vzájomne pomáhali. Ale niekedy prichádzalo k zvadám i bitke, lebo jednotlivé skupiny si zhadzovali máje. Bolo to hlavne vtedy, ak sa dievča páčilo viacerým chlapcom.
Spomínaní deviataci prichystali máj a spolu s pánom školníkom pripravili všetko potrebné na jeho osadenie. S krásnym hudobným a slovným sprievodom prechádzali jednotlivé triedy. Spievali, dievčatá zaväzovali farebné stužky na vrchovec stromčeka, ktorý potom pripevnili na pripravený strom.
Ďakujeme všetkým za krásnu realizáciu a oživenie tejto milej tradície v našej škole!
Tehlička pre Kéralu
Aj tento rok sme sa zapojili do pôstnej aktivity Tehlička pre Kéralu. Žiaci si kupovali tehličku za symbolickú sumu, zriekali sa možno toho, čo majú radi, aby mohli pomôcť tým, ktorí si sami pomôcť nemôžu. Aj takto ukázali solidaritu s ostatnými, že prestávajú myslieť na seba.
Takýto pôstny skutok je o to adresnejší, že deti vidia, ako rastú lepením nálepiek budovy a tiež aj tým, že v danej oblasti sú saleziáni, konkrétni ľudia, ktorí danú vyzbieranú sumu užitočne a adresne "zúžitkujú". Vyzbierali a na účet sme odoslali 270 eur.
Ďakujeme všetkým,ktorí prispeli na dobrú vec, nech všetkých zúčastnených požehnáva a odmeňuje nekonečne štedrý Boh!
Modlitba krížovej cesty so starkými
V tomto pôstnom čase naši žiaci z Mariánskej družiny navštívili starkých v Centre sociálnej služieb a v Charitnom domove s. Zdenky. Spoločne sa pomodlili modlitbu krížovej cesty , jednotlivé zastavenia aj vyjadrili dramatizáciou. Duchovne povzbudení a radosťou naplnení v srdiečkach sa všetci tešia na blížiace sa veľkonočné sviatky i ďalšie stretnutia.
Krížová cesta prvákov s rodičmi
Dňa 10.apríla sa prváci – motýliky modlili v školskej kaplnke krížovú cestu spolu s rodičmi trochu netradične. Jednotlivé zastavenia žiaci vyjadrili dramatizáciu, potom čítali rozjímanie pre deti a rodičia pre dospelých. Všetci odchádzali duchovne povzbudení a natešení z modlitby i vzájomného stretnutia.
Ako sme si šli zaspievať do Dánska
Počas školského roka sme mohli cestovať na sever Európy vďaka projektu Erasmus Plus, do ktorého je naša škola zapojená. Pestrá činnosť spojená s projektom veľmi obohacuje našu školu aj všetkých zúčastnených.
Náš projekt má názov „Music shapes Europe“ (Hudba tvaruje Európu) a jeho cieľom je naučiť žiakov spievať ľudové piesne v piatich európskych jazykoch. Komunikačným jazykom je angličtina, ktorú sa všetci žiaci učia v škole, a teda sa ňou dokážu dorozumievať s rovesníkmi z iných krajín.
Od 17. do 23. marca sme spolu s ôsmimi deviatakmi z našej školy strávili čas v Dánsku, kde sme sa stretli so všetkými zapojenými tímami. Hostitelia - Dáni privítali vo svojej krajine Francúzov, Talianov, Španielov a nás Slovákov. Žiaci boli ubytovaní v dánskych rodinách, ktoré ich srdečne prijali, a mali tak možnosť vidieť a spoznať špecifický životný štýl hygge, čo je vlastne akýsi dánsky spôsob zabezpečovania pohody a spokojnosti.
Každý pracovný deň sme spoločne začínali v hosťujúcej škole Anna Trolles Skole v mestečku Brenderup. V priateľskej pracovnej atmosfére sme absolvovali dánsky workshop, kde sa deti učili základné frázy v dánčine, ktorá je mimochodom pre nás veľmi náročná na výslovnosť. Iný deň sme zase my, Slováci, viedli slovenský workshop, a tak mohli naučiť prítomných Európanov slovenský pozdrav AHOJ! či „čarovné“ slovíčko ĎAKUJEM! Úspech malo aj učenie našej regionálnej piesne Na Orave dobre, pri ktorej sa mnohým poriadne zaplietol jazyk. V škole sme nacvičovali, či už spoločne alebo v tímoch, vybrané národné ľudové piesne, zlepšovali výslovnosť alebo sa učili slová piesní spamäti. Svoje spevácke umenie sme predviedli na záverečnom koncerte pred dánskymi žiakmi aj rodičmi. Bol to veľmi príjemný a užitočný čas, ktorý sme vďaka hudbe a spevu nevnímali ako učenie a prácu.
Naši dánski kamaráti nám počas nášho pobytu pripravili veľmi bohatý program, na ktorom sme sa s radosťou a chuťou zúčastňovali. Známe dánske mestá Odense a Aarhus sme si prezreli naozaj s obdivom, zahrali sme sa v Legohouse, prijali pozvanie do prezentačnej sály na stretnutie so starostom mesta Middelfart.
Hudba, spev a tanec nás sprevádzali celým naším pobytom a spolu s novými kamarátmi z rôznych európskych krajín sme si užili kopec zábavy, no veľa sme sa toho aj naučili. Strávili sme v Dánsku skvelý týždeň plný nezabudnuteľných zážitkov. Sme veľmi vďační najmä našim dánskym kolegyniam Tine Højmose a Signe H. Holm za starostlivosť o našu slovenskú výpravu, výbornú organizáciu a veľmi vrúcne prijatie.
Projekt Erazmus Plus je výbornou možnosťou ako poznávať naš domov - Európu. Učí nás byť sebavedomejšími, vnímavejšími a otvorenejšími ľuďmi, a to je v dnešnej dome veľmi dôležité.
Mgr. Zuzana Balcerčíková a Mgr. Katarína Škombárová Lubasová
Dejepisná exkurzia
Žiaci 8. a 9. ročníka sa v dňoch 27. a 28. marca 2019 zúčastnili putovnej výstavy Anna Franková „Nechajte ma byť takou, aká som“ v Obchodnej akadémii v Dolnom Kubíne. Výstava sa zaoberá nielen problematikou obdobia druhej svetovej vojny a historickou faktografiou, ale aj otázkou akceptácie rôznorodosti.
Anna Franková bola nemecké dievča židovského pôvodu, ktoré sa spolu so svojou rodinou skrývalo počas druhej svetovej vojny v Amsterdame. Tesne pred koncom vojny ako 15 ročná ochorela na týfus a zomrela v koncentračnom tábore Bergen-Belsen v Nemecku. Život počas ukrývania zachytila vo svojom denníku, ktorý sa zachoval a bol po vojne zverejnený.
Výstavou žiakov sprevádzali vyškolené lektorky - študentky Obchodnej akadémie. Žiakov zaujala forma výstavy, dobové fotografie, portréty Anny a jej rodiny, model domu, v ktorom mali rodiny úkryt, video, na ktorom bola zachytená Anna v okne a taktiež prepojenie s myšlienkou akceptovať a neodsudzovať iných.
Výročie posviacky kaplnky Sv. Rodiny
Dňa 25. februára 2019 sme si pripomenuli už 18. výročie posviacky školskej kaplnky, ktorú posvätil po vzniku CZŠ sv. Gorazda - 20. februára 2001 o. biskup Andrej Imrich, vtedajší spišský pomocný biskup.
Žiaci sa po jednotlivých ročníkoch modlili v priestoroch kaplnky. Krátku adoráciu viedli naši kňazi a hudobne celé podujatie sprevádzali žiaci hrou na hudobné nástroje a spevom piesní. Pomodlili sme sa Korunku k B. milosrdenstvu a kňaz nám udelil požehnanie Sviatosťou Oltárnou.
Veríme, že s Božou pomocou sa nám bude dariť byť ľuďmi s dobrým srdcom, ktorí bude svetu na osoh, Pánu Bohu i sebe navzájom na radosť!