• Erasmus 2022 - 2027

• Mobilita Nemecko

• Februárová cestovná horúčka žiakov CZŠ

V rámci projektu Erasmus+ vycestovali naši žiaci do dvoch krásnych európskych krajín – Nemecka a Dánska.

Nemecko sme navštívili letecky od 12. do 18. februára 2023, dvaja učitelia a piati žiaci, ktorí boli ubytovaní v rodinách. Spoločne sme sa stretli aj s ostatnými partnermi tohto dvojročného projektu – s Islanďanmi, Švédmi, Malťanmi a Španielmi. V mestečku Sachsenheim, kde bola situovaná nemecká škola, sme vytvorili veľkú multikultúrnu rodinu. Nemecko je krajina, ktorá ako jedna z prvých spoluzakladateľov Európskej Únie reprezentuje silné európske občianstvo a demokraciu.

Bohatý program zahŕňal návštevu zimného klziska, kaštieľa v Heidelberg, či obrovského technického múzea automobilov  Mercedes Benz v Štutgarte. Zúčastnili sme sa na vyučovaní v modernej škole, spoločne si uvarili obed v školskej kuchyni, ochutnali tradičné nemecké jedlá, vytvárali e-knihu receptov na iPadoch, zažili miestne karnevalové zvyky a tiež mali možnosť si spoločne zaspievať a zatancovať. Naši žiaci výborným správaním a jazykovými zručnosťami reprezentovali našu školu, mesto i Slovensko.