• Školský klub detí

• Apríl 2015

• Naši tretiaci sa pripravovali na svoj veľký deň prijatia Pána Ježiša 24. 5. 2015. My sme za nich obetovali piatkové modlitby. Veľa času sme trávili hrami a súťažami v prírode. Dievčatá aranžovali kytičky, plietli vence z púpavy a vyrobili aj veľké púpavové srdiečko pre rodičov čím im vyjadrili vďaku za všetko čo pre nich robia. Usporiadali sme „Majstrovstvá ŠKD v Stolnom hokeji“, ktoré vyhrali za jednotlivé oddelenia M. Michalík, M. Fenik a Ľ. Vráb.

• Marec 2015

• Apríl sme začali veľkonočnými prázdninami. Keďže počasie na začiatku nebolo jarné, čas v ŠKD sme trávili hrami, súťažami a výrobou jarných kvietkov z papiera i plastelíny. V apríli bolo medzi nami 5 praktikantiek , ktoré pozorovali prácu detí v klube, ale s nimi sa aj zahrali, zabavili a pomohli pri domácich úlohách. Priebežne deti čistili okolie školy a „orientačnou schovávačkou“ pozorovali iné časti mesta.

• Február 2015

• Marec sa niesol v duchu kníh. Každý utorok deti navštevovali knižnicu, kde s p. uč D. Maťaťovou čítali na pokračovanie, hrali divadielka, vyrábali postavy z prečítaných kníh. V druhom oddelení si deti vyrobili  minileporelo s rozprávkou O Pampúšikovi. Deti sa tešili aj z prichádzajúcej jari. Zdobili si triedy, hrali sa jarné hry na ihrisku, upratovali okolie školy. Pozorovali sme zmeny v prírode i malé jašteričky.

Okrem piatkového ruženca deti absolvovali „Krížovú cestu“, ktorej myšlienky patrili Ježišovi a jeho utrpeniu. Deti k nej vymaľovali aj obrázky.

• Január 2015

• Prvú februárovú stredu  sa v škole konal FAŠIANGOVÝ KARNEVAL. Deti z ŠKD pomáhali pri výzdobe  chodby. Počas karnevalu predstavili svoje masky, ktoré si pripravili doma a vytvorili veselú zábavu, o ktorú sa starali sr. Bartolomeja a Ing. Jendrušák. Každá maska sa mohla občerstviť šiškou a čajom. V tombole si každý vybral odmenu.

10. a 11. 2. 2015 deti z ŠKD pomáhali pri zápise do školy.

Tento mesiac sme trávili veľa času klzákovaním a hrami v snehu.

• December 2014

• Po vianočných prázdninách sa deti vrátili do školy oddýchnuté. Spolu s Mgr. Čajkovou pripravovali program na ples. Deti trávili veľa času na ihrisku hrami a súťažami v snehu. V klube vyrábali práce so zimnou tématikou, ktorými si vyzdobili triedy.

• November 2014

• Počas adventu si deti v oddeleniach losovali sladkosti z adventných kalendárov. Pripravovali sme sa na vianočné sviatky spievaním kolied, výzdobou tried, školy a vianočného stromčeka, pri ktorom sa posledný deň v škole konala Jasličková besiedka. Deti vyrábali vianočné pozdravy a ozdoby. Veľa času sme trávili hrami a súťažami na ihrisku. Prvé dva decembrové týždne tieto aktivity s nami realizovala praktikantka E. Slepčanová.  V utorky niektoré deti z klubu trávili čas v knižnici s Kubkom a Maťkom, ktorých im predstavila p. uč Mgr. Maťaťová.

• Október 2014

• November sme začali tradičnou návštevou cintorína, kde sme zapálili sviečky a spomínali  na blízkych  zosnulých. S kamarátmi z ŠKD ZŠ Komenského sme vytvorili zmiešané družstvá a zahrali sme si futbal na šk. ihrisku. Každý utorok deti navštívili knižnicu, kde s pani uč.  Mgr. D. Maťaťovou čítali príbehy na pokračovanie, z knihy Kubko a Maťko. 20.11. sme v tradičnej súťaži „ŠKD DÚHA má talenty“  ukázali svoje zručnosti a schopnosti. Od  24.11. v II. oddelení absolvovala prax študentka IV. ročníka  PaSA v Čadci, E. Slepčanová, ktorá s deťmi realizovala  súťaže, vyrábala mikulášske a vianočné ozdoby.

• September 2014

• Deti začali návštevu krúžkov, ktoré týmto mesiacom zahájili svoju činnosť. V klube nám pekné babie leto umožnilo tráviť veľa času hrami a súťažami v prírode. Okrem toho sme pripravovali výrobky, ktoré deti predávali na tradičnom Misijnom jarmoku. Deti pomáhali p, vychovávateľkám aj pri výzdobe školy k tejto príležitosti. Svojou prácou prispeli i deti z krúžku Šikovných ručičiek, ktoré s p. uč. Šturekovou vyrobili na výzdobu farebnú reťaz a krásnych šarkanov.

• September 2014

• 3.9. 2014 sme sa stretli v priestoroch troch oddelení ŠKD. Privítali sme nových kamarátov „prvákov“ a zopakovali si pravidlá ŠKD. Počas septembra sa deti prihlasovali na krúžky v CZŠ, CVČ a ZUŠ.

26.9. 2014 sme sa zúčastnili „Diskotéky v CVČ Maják“, konanej z príležitosti otvorenia školského roka 2014/15. Tu sme sa stretli a zabavili sa aj s kamarátmi z ŠKD Komenského.